Щорічно, починаючи з 2000 року, у другу суботу вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Ініціаторами його проведення виступили національні організації — члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Мета надання першої медичної допомоги — проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але крім них прийомами надання першої допомоги зобов’язані володіти співробітники поліції й рятувальники.

Але, як показує життя, ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають найчастіше несподівано, в умовах дефіциту часу і нерідко за відсутності людей з медичною освітою. Тому важливо в таких ситуаціях, коли важлива кожна секунда, всім, хто став їх учасником, не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче.

Для навчання навичкам надання першої допомоги керівників гуртків та методистів Палацу було запрошено Голову Костянтинівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Ганну Калиновську. Отримані знання та навички вкрай необхідні для безпечної роботи в колективі.