Всесвітній день вишиванки — свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу в цьому році припадає на 20 травня.

Українська вишиванка — це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Коли започатковували святкування Дня вишиванки, то ніхто собі за мету не ставив, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки, яке підтримають у більш ніж 50 країнах світу.

Донецький Палац молоді «Юність» вітає усіх із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури та із задоволенням запрошує долучитися до свята усіх користувачів сайту і взяти участь у онлай-конкурсі «Вишиване селфі». Для вихованців Палацу була запропонована відеопрезентація «Вишиванка єднає українців», в якій діти дізналися історію вишиванок, що, як виявилося, сягає скіфської культури, і про вишивання як національне мистецтво та ремесло українців, а також про значення вишиванки. Працівники та вихованці Палацу взяли участь у флешмобі «Одягни вишиванку — зроби цей день яскравим», захоплено позуючи для світлин, в яких замайоріло різнобарвними візерунками українська вишивка. Проведення такого флешмобу продемонструвало, що дорослі та діти разом зі своїми батьками є справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

Вдягайте свою вишиванку, долучайтеся до флешмобу!

Чудового настрою та різнобарвних вражень у цей день!