13 квітня щороку у світ вриваються яскраві гітарні партії, веселі та сміливі ритми, гучні баси, сповіщаючи всіх про настання свята — Всесвітнього дня рок-н-ролу. Свято, яке з нетерпінням чекають не тільки музиканти, що працюють в цьому стилі, але й всі небайдужі до музики люди.

Хоча історична подія, що стала основою для свята, відбулась на день раніше. 12 квітня 1954 року Білл Хейлі записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим у новому музичному напрямку. Рок-н-рол став музикою, що щвидко розповсюдилась на території США, а також усім іншим країнам світу, кинувши виклик суспільству та традиціям.

Серед засновників напряму був і легендарний Елвіс Преслі , який став кумиром підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування. На початку 1960-х з’явився новий стиль в рок-н-рол — поп-рок. Ліверпульська четвірка своїми композиціями запустила у світ епідемію «бітломанії». У 1964 році з’явилися «Rolling Stones», що відрізнялися швидким, потужним і технічним звуком. У 1970-ті роки народився психоделічний рок, яскравими представниками якого стали групи «Pink Floyd», «Deep Purple», «Led Zeppelin», «Black Sabbath». Це десятиліття вважають золотою епохою в розвитку рок-культури. Кінець 1980-х ознаменувався остаточним виходом року з підпілля.

Сьогодні рок-музика має безліч напрямків: від танцювального рок-н-ролу до брутального агресивного грайндкору. Тексти пісень варіюються від невимушеного і жартівливого до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музику протиставляють поп-музиці, але чітких кордонів між поняттями «рок» і «поп» немає. Багато музичних явищ балансують на межі між ними.

Всесвітній день рок-н-ролу, ще не став офіційним міжнародним святом. Однак, це зовсім не заважає бути цьому дню в календарях багатьох, хто небайдужий і полюбив цю яскраву і завжди живу музику для душі і тіла. Рок-н-рол подолав всі кордони і відстані, політичні погляди та суспільні настрої, обріс легендами і дійшов до наших днів.

Саме 12-го квітня буде справедливо привітати всіх любителів цього музичного напрямку зі святом рок-н-ролу! Бажаємо Вам енергії і сил, гармонії та натхнення!