Хай слово «Соборність» не буде тільки книжковою фразою, але щоденним хлібом та правдивою Ідеєю наших буднів!

Михайло Дяченко (Марко Боєслав). «За соборний моноліт», 1950 рік

Щороку, 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української НародноїРеспубліки (далі – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР)Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено УказомПрезидента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній
державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України –
Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха для українського державотворення.

«…Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно -Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка».

КЗ «Палац молоді «Юність» долучився до відзначення Дня Соборності України зі здобувачами освіти Донецької області в дистанційному режимі. У заході взяли участь: КЗ "Бахмутський педагогічний фаховий коледж», КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені С. Бубки», Краматорське вище професійне училище, Великоновосілківський професійний ліцей, ДНЗ «Білицький професійний ліцей», ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», Краматорський фаховий коледж технологій і дизайну, ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», Торецький професійний ліцей, ДВНЗ «Слов’янський коледж транспортної інфраструктури», ВСП «Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу ДДМА», ВСП «Дружківський житлово-комунальний фаховий коледж ДонНАБА», КЗ «Костянтинівський медичний фаховий коледж», ВСП «Слов’янський фаховий коледж НАУ», ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти», ВСП «Маріупольський фаховий коледж ДВНЗ «ПДТУ», ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Найактивніші отримають Дипломи.

Тематичне спілкування, інтерактивний квест «Україна починається з тебе!» ще раз довели, що історична дата 22 січня набуває набагато більшої ваги для українського громадянського суспільства. Особливо сьогодні, коли мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета за право жити у власній державі. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

Ми всі різні, але нас об'єднують спільні цінності, спільні ідеали та устремління. Ми – велика міцна родина всіх громадян України. Від заходу на схід, від півночі до півдня – Україна неподільна, соборна і єдина!

«Україна соборна. Разом до перемоги!»