Соломія Крушельницька
(1872 1952)

Всесвітньовідома оперна співачка, професор, чий дивовижний голос почули та полюбили мільйони людей, від Львова до Нью-Йорка. Вона підкорила найпрестижнішу оперну сцену La Scala, постійно вчилася новому та вдосконалювала свою майстерність, а завдяки шаленій популярності й таланту змогла познайомити з українською піснею весь світ. Вона входила в п’ятірку найзнаменитіших співаків того часу і була серед них єдиною жінкою.

На 21-році життя – вперше дебютувала на сцені Львівського оперного театру в опері “Фаворитка” Г.Доніцетті. Далі були “Сільська честь” Масканьї, “Аїда” та “Трубадур” Верді, “Фауст” Гуно. А в 23 Крушельницька вже співала в театрах Італії.

За своє життя Соломія об’їздила з гастролями півсвіту – від країн Європи до США та Південної Америки, від Санкт-Петербургу до Буенос-Айресу. В її концертній програмі завжди лунала українська пісня.

Соломія Крушельницька – це відома українська оперна співачка кінця 19-го – початку 20-го століття. За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. В 1951 році їй присвоїли звання Заслуженого діяча мистецтв. А в жовтні 1952 року вона нарешті отримала звання професора.