У 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів. У цей день 1906 року була створена серія перших анімаційних фільмів «Комічні фази смішних облич». Автори Джон Стюарт Блектон і Альберт Сміт — засновники кінематографічного об’єднання «Вітаграф». З того часу мультиплікація, що в перекладі з латинського означає збільшення, примноження, зазнала суттєвих технічних змін, втім, не полишила головного — своєї ролі у вихованні підростаючого покоління.

Чи бувають малюки, які не люблять мультиків? Веселі, кумедні та симпатичні персонажі так захоплюють! Тим паче, що в багатьох із них є свої таємниці. Адже мультик — це жива казка. І не важливо, яке дійство розгортається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво! Для дитячої свідомості мультфільм — не вигадка, а оживча реальність, і всі герої дійсно існують.

Мультфільми — це засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення дитини, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів — друзі дитини. Вони вчать її взаємодіяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.