14 березня наша держава відзначає День українського добровольця – свято  героїв, які у скрутний для держави час стали на захист суверенітету та територіальної цілісності України. День українського добровольця було започатковано 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. За відповідну постанову № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.

Дев’ять років тому, коли на нашу землю ступила нога агресора, добровольці не стали чекати офіційної мобілізації: вони самоорганізувалися у військові загони, формування та батальйони, й пішли на фронт боронити спокій українських громадян. Справжні, мужні і відповідальні люди, які керувались простим життєвим принципом «Якщо не я…то хто?». Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – такі батальйони посилили мобілізацію та сили АТО в бойових діях на Сході України. У перші два роки, коли війна з російськими окупантами точилася на Донбасі, в бойових діях брали участь майже 40 добровольчих батальйонів та інших підрозділів; переважна більшість із них згодом увійшла до складу офіційних силових структур. Сьогодні, коли росія чинить повномасштабне вторгнення на територію України, десятки тисяч українців долучаються до добровольчих формувань, згідно з законом «Про національний спротив», і стають складовою Сил територіальної оборони та Збройних сил України. Відповіддю на вторгнення став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, – відомі спортсмени, зірки, люди різних професій.

До українських добровольців, які зголосилися захищати свою державу, доєдналися іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі. В Україну продовжують прибувати добровольці з різних країн світу, щоб стати на захист територіальної цілісності нашої країни. Зголосилися допомогти колишні військовослужбовці з Польщі, Швеції, Данії, Німеччини, Фінляндії, Великої Британії, США, Латвії, Литви, Японії, Нідерландів, Сирії, Лаоса, Індонезії і багатьох інших країн.

З нагоди Дня українського добровольця методичним відділом Палацу було організовано та проведено для вихованців бесіду із зворотнім зв’язком «Розстріляна молодість». Під час заходу хлопці та дівчата подивились короткометражні документальні фільми про самовідданість та патріотизм українських солдатів-добровольців, перегляд яких сприяє розвитку почуття національної самосвідомості й громадянської активності вихованців. Також діти поспілкувались з гостями заходу – представниками добровольчих батальйонів, які зараз боронять Схід нашої країни. У ході бесіди воїни Світла розповіли дітям про героїзм та мужність українських добровольців, які з початку подій на сході України у 2014 році пішли на фронт та прийняли удар ворога на себе, а діти в свою чергу привітали героїв зі святом та побажали усім військовослужбовцям скорішої Перемоги й повернення додому.

Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Щосекунди наші добровольці своїми героїчними вчинками та самовідданою службою доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя. Вічна пам’ять тим, хто поклав своє життя за Україну, її незалежність та цілісність. Щира подяка бійцям-добровольцям за мужність, відвагу, патріотизм та незламність бойового духу. Хай Господь дає їм здоров’я та сили для завершення російсько-української війни!