6 січня вся країна відсвяткувала 85-у річницю з Дня народження Героя України, поета-класика, літературознавця, правозахисника Василя Семеновича Стуса.

Комунальний заклад «Донецький Палац молоді «Юність» провів у дистанційному форматі поетичний марафон віршів до 85-ї річниці з дня народження В.С. Стуса «Дорогою болю» для учнівської та студентської молоді Донеччини.

Одним із ключових задумів цього заходу – популяризація творчості Василя Стуса, сприяння формуванню високої духовності молодого покоління, усвідомлення ними національної ідеї, виховання патріотизму і любові до України, української літератури, створення умов для реалізації творчого потенціалу.

У марафоні взяло участь понад 90 осіб, серед них учні закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), студенти фахової передвищої та вищої освіти із м. Краматорськ, м. Костянтинівка, м. Бахмут, м. Дружківка, м. Торецьк, м. Слов’янськ, м. Волноваха, м. Селидове,

м. Вугледар, м. Курахове, м. Білицьке, м. Мирноград, м. Добропілля,

м. Білозерськ, м. Лиман, м. Маріуполь, смт. Велика Новосілківка. 

За результатами глядацького голосування призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Федоренко Єва, учениця опорного закладу загальної середньої освіти ім. Василя Стуса Краматорської міської ради;

ІІ місце – Гончаренко Катерина, учениця Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8;

ІІІ місце – Погребняк Аліна, учениця Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Прийміть найщиріші й теплі привітання з перемогою! Бажаємо вам подальших успіхів і здобутків! Сподіваємося, що марафон розкрив перед вами нові обрії та можливості. Впевненість, бойовий настрій, наполегливість, харизма, прагнення та сила духу – все допомогло досягти бажаного результату.

Переможці та учасники були нагородженні дипломами.

Проведення поетичного марафону надзвичайно важливе, адже він дає можливість вкотре звернутися до художнього слова, отримати урок моральності та духовного зміцнення. Цей захід засвідчує, що творчість Василя Стуса і в ХХІ столітті спонукає молодь замислитися над сенсом життя, усвідомити, що він для багатьох поколінь українців був і залишається символом високих духовних можливостей і нового етичного мислення.