Вишиванка – це традиційний народний одяг українців. Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували її. Бо вірили, що вишита сорочка захищає людину від усього злого.

5 цікавих фактів про вишиванку

  1. Українські вишивальниці мають власне професійне свято.

Цікавий факт про вишиванку стосується дня 17 грудня, коли відзначається свято Варвари. Саме з цього дня дівчата розпочинали вечорниці, де разом вишивали. Тому якщо маєте в родині вишивальницю, то порадуйте її набором для вишивки або цікавою вишитою сорочкою саме перед новорічно-різдвяними святами. Якраз 17 грудня – ідеальна для цього нагода.

  1. Вишиванка не була повсякденним одягом українців.

У час, коли не було сучасних пральних засобів, пральних машин, а на створення однієї сорочки витрачалися місяці, дуже не практично було щодня красуватися у вишитій сорочці. Цікавим фактом є те, що сорочки для буднів так і називалися «буденками». Вони зовсім нічим не прикрашалися.

  1. День вишиванки відзначають у 60 країнах світу.

Цікаво, але виявляється флешмоби у вишиванках та марші популярні не лише в Україні, але і в 60 країнах, де присутня українська діаспора.

  1. Вишиванки мали розподіл за кольором.

Чорні вишиванки одягалися виключно чоловіками. Цікаво: сині вишиті сорочки були у гардеробі жінок, які не хотіли чи не могли народжувати, або маленьких дівчат до 12 років.

  1. Вишиванка зображена на двадцяти гривневій купюрі. А точніше Іван Франко у вишитій сорочці.

Цікаво: письменник першим серед інтелігенції пропагував вишитий одяг у поєднанні з класичними піджаками, камізельками, тренчами.

До Дня вишиванки КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» пропонує усім охочим долучитися до онлайн-конкурсу «У вишиванці до Перемоги».

Для цього потрібно зробити своє фото або фото родини у вишиванці та надіслати на електронну адресу: ynost-m@ukr.net з поміткою «День вишиванки» (обов’язково вказуючи ПІБ та вік учасника) або опублікувати його на своїх сторінках у соцмережах із хештегом #У_вишиванці_до_Перемоги. Кількість фото необмежена.

Надсилати фото можна з 02 по 08 травня 2022 р. Онлайн-голосування розпочнеться 10 травня на сайті Палацу https://yunist.org.ua/ та завершиться 18 травня. Оголошення результатів 19 травня 2022р.