Щорічно в цей день весь світ вклоняється людям, які пройшли неймовірно важкий шлях, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи і України.

Саме 11 квітня 1945 року з його воріт вийшов останній в’язень. Ця пам’ятна дата увійшла в історію як Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні, полонені нарешті вийшли на волю та вдихнули повними грудьми. В’язні найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара назавжди змінили хід історії людства.

Відтоді пройшло немало часу та страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей. Серед них і наші земляки, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів.

Це все — в нашій пам’яті назавжди, що передаватиметься з покоління в покоління.

Ми вклоняємось з усім світом людям, які в пекельних муках пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробування. І віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в стінах таборів смерті.

Пам’ять про нелегку долю в’язнів буде завжди жити в наших серцях.