Боротьба українського народу за соборність своїх земель — одна із важливих сторінок в історії України. А тому для кожного українця важливий день — 22 січня. Саме в цей день понад 100 років тому наші пращури утворили «живий ланцюг», який об’єднав усі куточки нашої Неньки.

З нагоди відзначення Дня Соборності України, 20 та 21 січня 2022 року керівником гуртка декоративно-прикладної творчості КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» Діаною Александровою для учнів Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 було проведено майстер-класи з виготовлення патріотичних поробок «Соборність в наших серцях» та «З любов’ю до України».

Під час майстер-класу «Соборність в наших серцях», що пройшов 20 січня, хлопці та дівчата переглянули ролик про соборну Україну, її символи та обереги. Учні мали змогу перевірити свої знання про рідну Україну, відповідаючи на питання та розгадуючи цікаві загадки. З привітанням до всіх присутніх виступила учениця 4-Б класу Рязанцева Альона, подарувавши щирий патріотичний вірш «В День Соборності та Злуки», який закликає об’єднатись всіх українців та бути однією великою родиною.

Зустріч того дня продовжилась виготовленням поробки «Долоньки Єдності», на якій кожен учень та учениця залишили імпровізований відбиток своїх долоньок, поєднавши їх на одному полотні у вигляді промінців довкола сонця — нашої Соборної України.

Час швидко спливав, а дитячі емоції все більше заполоняли простір. Від чого наступний майстер-клас ставав ще більш жаданим.

Так, 21 січня, всі учні з нетерпінням чекали новий майстер-клас «З любов’ю до України». Темою нової зустрічі стало виготовлення «Патріотичних сердець». Та перш ніж почати вирізати, клеїти та фарбувати, учні ознайомились з відео-інструкцією щодо процесу створення поробки, а вже потім усі разом весело та жваво почали робити свої «патріотичні серця».

Творчий настрій панував у класі впродовж цих дивовижних двох днів, завдяки чому вихованці гуртка «Медіакультура», що також були присутні на цих зустрічах, мали змогу відпрацювати навички репортажної зйомки та відзняти справжні дитячі емоції.

Жоден учень не залишився без уваги, а тому всі були задоволені як процесом створення, так і результатами своїх творчих поробок. Усі учасники майстер-класів охоче фотографувалися зі своїми «Серденьками» та «Долоньками», розуміючи, що кожен з них є невід’ємною частиною нашої величної держави.

Хлопці та дівчата зробили свої перші усвідомлені висновки про важливість зберігати єдність, честь і гідність рідної України та подякували Діані Александровій за набуті знання та навички, а також за цікаво й пізнавально проведений час. У свою чергу педагоги школи також висловили слова вдячності колективу КЗ «Донецький палац молоді «Юність» та побажали, аби такі зустрічі проводилися якомога частіше. Адже зараз головне завдання, що стоїть перед дорослими — виховати з підростаючого покоління патріотів своєї держави, які цінуватимуть її традиції, єдність та незалежність!