14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. У цей же день відзначається День українського козацтва та Захисника і Захисниць України. Традиційно, у переддень свята, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в сучасної молоді, КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» проводить масовий національно-патріотичний захід «Козацькі забави» за участю учнівської молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти . Цей рік не став виключенням, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання — відроджувати й примножувати традиції українського народу.

Урочистості розпочалися із урочистої ходи нащадків козаків. З привітальним словом до учасників, викладачів та гостей заходу звернулися Олена Василенко — начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції управління фахової освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації, методист навчально-методичного центру професійно — технічної освіти Донецької області Людмила Кравченко та командир взводу десантників військової частини Максим Куриленко.

На Січі поважні козаки, які не раз були у боях, славилися силою, спритністю, мали гостре око, розумні голови, залюбки під час відпочинку брали участь у великих змаганнях.

Сучасні козаки прийшли на козацькі забави, щоб нагадати про мудрість, дотепність, гумор, силу українського духу.

До участі у забавах були залучені сімь команд: ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», Словянський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П.Ф.Кривоноса, Лиманське професійно-технічне училище, Авдіївське професійно-технічне училище, Олександрівський професійний аграрний ліцей, ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти».

Команди змагалися у спритності, дотепності, кмітливості. Із неабиякою завзятістю учасники впоралися із конкурсами «Човниковий біг», «Стрибок у довжину з місця», «Стрибки через скакалку», «Перетягування канату», «Естафета»

Конкурси оцінювало професійне журі. За результатами всіх конкурсів перемогу здобула команда Лиманського професійно-технічного училища,

ІІ місце посіла команда Олександрівського професійного аграрного ліцею,

ІІІ місце — команда Авдіївського професійно-технічного училища.

Більше години тривали запеклі протистояння умілих та впевнених в перемозі гравців. Кожна команда викладалася на всі сто відсотків, аби здобути таку бажану перемогу. Проте, не зважаючи на дух суперництва, гравці отримували насолодження від самих змагань. Разом з молоддю у змаганнях взяли участь воїни-десантникі військової частини А2120. Учасники та гості залишилися задоволені, як результатами, так і розвагами, адже для них головне взяти активну участь, проявите себе та випробувати свої сили. Усі команди були нагороджені грамотами, а переможці — дипломами та медалями.

Ще довго стояв гомін на спортивному майданчику, нікому не хотілося полишати своїх побратимів. Проведення таких заходів допомагає молоді краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми — українці.

Зі святом!