Уже шостий рік поспіль в останню неділю травня в Україні відзначають день степу.

Свято виникло з ініціативи учасників міжрегіонального науково-практичного семінару «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей», який проходив 1 березня 2017 року в приміщенні Орхуського інформаційного центру.

Це свято для України має неабияке значення, адже понад 50% її території – степи і лісостепи (лісостеп в міжнародній класифікації є підвидом степу).

Дізнатися більше про степову зону вихованцям Палацу допомогли фахівці РЛП «Клебан Бик» Тетяна Керносенко та Ольга М’ясоєдова.

Степ – це унікальна природна зона, з унікальною рослинністю, і не менш унікальним тваринним світом. Однак степ вкрай вразливий. Розорювання степів у ХХ столітті спричинили катастрофічне скорочення площ реліктового степу. На жаль, ця тенденція охопила не лише Україну, але й ряд інших держав, на яких розкинулися степи. А все через його унікальні родючі ґрунти – чорноземи.

Територією України пролягає найбільша у світі зона степів, яка називається «Великий Степ». Вона простягається від румунської Добруджі через Україну і тягнеться до хребтів Алтаю, Копетдагу і Тянь-Шаню, маючи площу понад 2 мільйони квадратних кілометрів.

Степ – це окремий унікальний світ, де зосереджені унікальні і неповторні екосистеми, захист яких – справа держави і всього народу.

Пам’ятаймо про це!