16 та 17 вересня 2021 року в Святогірській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті I-II ступенів № 12 проходив захід з еко-творчості в рамках навчально-розвивального майданчика «Творча молодь Донеччини» з гончарства. Методист відділу декоративно-прикладної та технічної творчості КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» Дмитро Денисенко навчав учнів правильно поводитися з глиною, працювати на гончарному колі, розписувати і декорувати виготовлені ними вироби, які потім можна обпалити і використовувати у повсякденному житті.

Що потрібно для гончарства? Прекрасне запитання на початку осені. А що може бути краще м’якої глини, яка переймає Ваш настрій, тепло рук та перетворюється з неприглядного шматка на прекрасний посуд?

Всім відомо, що діти дуже люблять ліпити з пластиліну, займають цим заняттям увесь вільний час. І ось ми маємо дім повністю заставлений дитячими роботами. Діти неусвідомлено роблять перші кроки у пізнанні своїх здібностей. Як не прогавити цей плідний період дитячих пошуків самовираження, а навпаки — максимально розкрити творчий потенціал дитини? Тому для подальшого розвитку ми маємо надати матеріал, який розширить їх творчі горизонти. Чи не найкращий з способів — заняття гончарством, одним з найдавніших народних ремесел, яке досі не втрачає своїх позицій.

Заняття з гончарства стимулюють розвиток дрібної моторики, розкривають творчі здібності, заспокоюють, а також можуть перетворитися на улюблене хобі. Мистецькі вироби, які дитина створюватиме протягом відвідування гуртка, прикрасять дім та подарують радість.

Учнівська молодь Святогірська долучилася до пізнання таємниць майстерності ліплення з керамічної маси. Молодші та старші класи школи-інтернату протягом двох днів мали змогу відвідати творчу майстерню в рідному закладі освіти. Кожен учасник отримав власну виліплену роботу.

Сподіваємось, що змогли якнайкраще передати практичний досвід, бо в цій сакральній глині - душа нашої землі.