Пропонуємо увазі керівників гуртків кілька корисних вправ, за допомогою яких можна підвищити концентрацію уваги вихованців та допомогти їм підтримувати активність під час занять.

Рух у дітей є однією з основних життєво необхідних фізіологічних складових нормального формування та розвитку організму. Це не тільки умова життєзабезпечення, засіб і метод підтримки працездатності, але й спосіб розвитку всіх зон кори великих півкуль мозку, координації міжцентральних зв’язків, формування рухових взаємодій, сенсорних систем, пізнавальних процесів, корекції та компенсації недоліків у фізичному та психічному розвитку.

Забезпечення гармонійності фізичного розвитку дітей, зміцнення та збереження їх здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується сьогодення, оскільки в умовах активного впровадження комп’ютерних технологій різко знизилась рухова активність дітей і, як наслідок, підвищився відсоток дітей з ослабленим здоров’ям. Саме тому регулярні фізичні навантаження, спрямовані на зміцнення їх психічного та фізичного здоров’я, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, навичок здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь та фізичних якостей, формування культури здоров’я, є обов’язковою складовою повноцінного розвитку дітей. Окрім того, фізичні навантаження розвивають не тільки фізичну силу і витривалість, але й сприяють укріпленню здоров’я, позитивно впливають на загальний фізичний і розумовий розвиток та психічний стан дитини.

Більшість з запропонованих кардіо-вправ орієнтовані на дітей, які входять в основну медичну групу на заняттях із фізкультури. На виконання кожної вправи відводиться 1-2 хвилини, а фото-підказки допоможуть виконувати їх правильно.

  «Біг стоячи»

Проста вправа, яка може стати «розігрівом» перед іншими, більш серйозними кардіонавантаженнями. Якщо використовувати вправу саме з цією метою, то варто починати з кроку на місці, поступово переходячи на біг.

Фізкультхвилинка 22.09_html_d92196a.jpg

«Біг навпаки»

Ця вправа – протилежність першої: ступні потрібно відводити назад, торкаючись п’ятами сідниць. Вправа не тільки дає помірне навантаження на м'язов систему, а й тренує серце.

Фізкультхвилинка 22.09_html_2e6ed879.jpg

«Супер-герой»

Візьміть у кожну руку по гантелі. Переконайтеся, що спина рівна, а вага тримається на рівні плечей. Правильне виконання вправи допоможе розвинути м’язи рук, плечей та спини.

Фізкультхвилинка 22.09_html_m756ea33b.jpg

«Стрибай»

Для виконання цієї вправи покладіть біля ніг невеликий предмет, наприклад, м`яч. Підстрибуючи на місці, торкайтеся м`яча правою та лівою ногою. Ця вправа допоможе розвинути комплекс м’язів: рук, ніг та спини.

Фізкультхвилинка 22.09_html_4cda1404.jpg

«Кумедний краб»

Ця вправа – чудовий варіант для відпрацьовування бічних м’язів тулуба, які ми рідко задіяні у повсякденному житті. Вправа «кумедний краб» не тільки корисна для серця, а й спрямована на опрацювання м'язів стегон.

Фізкультхвилинка 22.09_html_524487ca.jpg

«Уявна скакалка»

Стрибки на скакалці неймовірно корисні, адже вони дозволяють задіяти практично всі групи м'язів. Під час стрибків напружуються м'язи живота, ніг та рук, тому їх можна використати у якості швидкого тренуванням усього тіла. Особливо якщо виконувати вправу хоча б протягом 1-2 хвилин.

Фізкультхвилинка 22.09_html_m64ef2acb.jpg

  «Чапля»

Найпростіша вправа на координацію: стати прямо, перенести вагу тіла на одну ногу, а іншу підняти так, щоб між ногами був кут у 90 градусів. Потрібно залишатись у такому положенні близько 20 секунд, а згодом повторити вправу з іншою ногою. Якщо вправа дається складно, можна триматися за стіл.

Фізкультхвилинка 22.09_html_9eeb4ee.jpg

«Круть-верть»

Повторіть попередню вправу, але трохи ускладнивши завдання: повільно повертайте голову вправо-вліво.

Фізкультхвилинка 22.09_html_m464bd256.jpg

«Джедай»

Вправа для справжніх джедаїв – майстрів координації! Станьте як показано на фото та спробуйте простояти так 20 секунд. Згодом повторіть вправу з іншою ногою. Вправа «Джедай» дозволяє напружити м’язи всього тіла та чудово розвиває координацію.

Фізкультхвилинка 22.09_html_m2ae25351.jpg

«Дихай вільно»

Дихальні практики можна використовувати як додаткову вправу наприкінці фізкультхвилинки, щоб заспокоїтись та швидко налаштуватись на роботу. Але також їх можна застосовувати просто протягом заняття, щоб підвищити увагу та концентрацію вихованців.

Потрібно обвести пальцем однієї руки долоню по контуру, як зображено на фото. Рухаємося до верхівки пальця – робимо вдих, унизу – видих. Під час цієї вправи можна легко концентруватися на власному диханні,  що допоможе заспокоїтися.

Фізкультхвилинка 22.09_html_38d1407.jpg

Дослідження вчених доводять, що організму дитини життєво необхідна регулярна фізична активність, завдяки якій підтримується тонус м'язів, робота імунної системи, а також нормальний стан інших найважливіших систем тіла. Регулярні кардіо-тренування, вправи на моторику і дихальні практики не тільки покращують фізичне здоров’я, а й позитивно впливають на роботу мозку.

Спробуйте періодично заохочувати вихованців виконувати вищенаведені вправи. Запропонована фізкультхвилинка займає не більше 15 хвилин, проте її вплив на подальшу активність дітей важко переоцінити!