Сьогодні вся країна святкує День сили й могутності української армії – День Збройних сил України. Цього дня в перший рік незалежності Верховна Рада ухвалила Закон «Про Збройні сили України». У 1993 році цю дату проголосили національним святом – як нагадування про незламність українських захисників.

Загартовані в боях із російським агресором, наші захисники і захисниці щодня демонструють стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати волю до перемоги.

Пам’ятаємо кожного, хто у цій боротьбі поклав своє життя за наш мир і спокій. Ми дякуємо кожному, хто стоїть на захисті українських кордонів, цілісності, неподільності та єдності нашої країни. Дякуємо за те, що в нашому цивільному житті маємо змогу навчатися, працювати, піклуватися про родини, мирно розбудовувати нашу країну.

У цей святковий день комунальний заклад «Донецький Палац молоді «Юність» провів у дистанційному форматі військово-патріотичний захід «Я – майбутній захисник України» для хлопців та дівчат закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти.

 Одним із ключових задумів цього заходу було допомогти сучасній молоді зрозуміти і запам’ятати на все життя, що бути захисником України є почесним обов’язком кожного громадянина. Адже захисник України – це звучить гордо!

Учасники отримали найщиріші привітання зі святом і зобов’язалися бути рішучими і сміливими, відважними, добрими й чуйними, тобто справжніми чоловіками, майбутніми захисниками нашої держави.

У заході взяли участь двадцять одна команда із міст Донеччини: Бахмут, Великоновосілківка, Білозерськ, Білицьке, Краматорськ, Костянтинівка, Курахово, Лиман , Мирноград, Селидово, Слов'янськ, Торецьк, Олександрівка, Маріуполь.

Із неабиякою завзятістю учасники впоралися із конкурсними завданнями: «Привітання», «Спортивний», «Теоретичний», «Теоретично-практичний», а також підготували домашнє завдання «Від серця до серця», в якому кожен заклад освіти презентував подарунок військовослужбовцям.

За результатами всіх конкурсів перемогу здобули:

І місце – команда «Єдність» Торецького професійного ліцею та команда «Віра» Краматорського фахового коледжу технологій та дизайну;

ІІ місце посіла команда «Кмітливі. Сміливі. Виносливі» Великоновосілківського професійного ліцею, команда «Вільні люди» КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки», команда «Краматорські джури» ВСП «Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу ДДМА», та команда «Молодь» Олександрівський професійний аграрний ліцей;

ІІІ місце – команда «Незламні» ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти», команда «Укропи» ДНЗ «Білицький професійний ліцей», команда «Молода Січ» ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», команда «Himars» ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», команда «МІСТО МАРІЇ» Маріупольського професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, команда «Мужні та відважні» ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей».

Більше двох годин тривали запеклі протистояння умілих та впевнених у перемозі гравців. Кожен учасник викладався на всі сто відсотків, аби здобути таку бажану перемогу. Проте, не зважаючи на дух суперництва, гравці отримували насолодження від самих змагань. Учасники та гості залишилися задоволені атмосферою та перебігом заходу, адже для молоді головне взяти активну участь, проявите себе, випробувати свої сили та довести що вони гідні своєї Батьківщини. Переможці та учасники нагороджені дипломами.

Проведення таких заходів допомагає молоді краще пізнати історію своєї країни, навчитися пишатися тим, що вони – українці, адже їм, майбутнім військовослужбовцям, потрібно буде надалі з честю виконуватиме свій обов’язок перед державою, надійно захищати мир і спокій українського народу в ім'я єдиної, суверенної та незалежної України.

 Слава ЗСУ! Слава Україні!