У світлий день Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою відзначається національне свято — День українського козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.
Напередодні цієї дати 11 жовтня 2019 року військові, учні професійних (професійно-технічних) закладів освіти та студентів фахової передвищої освіти Донецької області зустрілися разом у масовому патріотичному заході «Козацькі забави», який вже п`ятий рік поспіль проводить департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність».
На заході були присутні почесні гості начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Василенко, начальник групи морально-психологічного забезпечення штабу ООС підполковник Мойсияха Валентин Володимирович, працівники Кінологічного центру головного управління національної поліції України в Донецькій області, співробітники Костянтинівського відділення поліції Бахмутського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області, рятувальник з домедичної допомоги капітан поліції Мар`яна Ткаченко та екстрений медичний реагувальник старший сержант поліції Ігор Ткачук.
У обласному етапі заходу «Козацькі забави» взяли участь команди-переможці зонального туру з професійних (професійно-технічних) закладів освіти та фахової передвищої освіти Донецької області, а саме:
— Сіверський професійний ліцей,
— Олександрівський професійний аграрний ліцей,
— ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська»,
— Краматорське вище професійне училище,
— Великоновосілківський професійний ліцей,
— Слов`янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса,
— Лиманське професійно-технічне училище,
— Слов`янський коледж Національного авіаційного університету.
Місця розподілилися наступним чином:
1 місце — Лиманське професійно-технічне училище,
2 місце — Великоновосілківський професійний ліцей,
3 місце — Слов`янський коледж Національного авіаційного університету.
Юнаки продемонстрували командний дух, спритність, наполегливість, рішучість, силу, вміння боротися і перемагати. Важливо, що в серці та душі кожної людини, в жилах якої тече козацька кров, або яка є козаком за вдачею, було бажання безкорисно допомагати своєму народові, своїй державі та пронести козацький гарт і лицарську честь через життя.