Сьогодні надзвичайний день. Уся світова спільнота святкує день театру, який не є державним святом та не є вихідним, проте це професійне свято для всіх театральних діячів та й численних прихильників цього дивовижного мистецтва.

Датою святкування Всесвітнього дня театру було взято 27 березня, тому що саме цього дня відбулася прем’єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі. Історія театру настільки давня, що досягає 2500 до нашої ери. Саме тоді в Єгипті з’явилися перші театральні вистави. На той час театр тісно переплітався з релігією, тому в сюжетах вистав виникали образи єгипетської міфології, історії та богів.

День театру у світі розпочали відзначати з 1961 року. Його встановили на ІХ конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО. До святкування цієї дати доклав зусиль Жан Кокто, театральний діяч та актор із Франції.

З роками театральне мистецтво лише розвивалося та розквітало. Драматичне дійство поєдналося зі співом, танцями та музикою. У розвитку утворилися такі основні види театру: оперний, балетний, комедійний, драматичний, ляльковий, пантоміми та інші.

Відділом організаційно-масової і методичної роботи у цей день для вихованців Палацу було проведено інтерактивну гру-вікторину «Театральна абетка» з метою організації змістовного дозвілля дітей; стимулювання розвитку творчих та інтелектуальних інтересів; розширення кругозору вихованців у області театрального мистецтва; створення умов для виховання художнього та естетичного смаку й любові до прекрасного. До заходу долучилися вихованці театр-студії «4-й поверх» (керівники Микола Моць, Анна та Валентина Шульга), театр тацю (керівник Ольга Віноградова).

Захід показав, що діти із задоволенням занурюються у театральний світ, адже вони під час виконання ігрових завдань вивчили основні поняття, що стосуються театрального мистецтва, сформували необхідні навички поведінки у театрі.

Цей день – чудова нагода, щоб привітати керівників театру-студії «4-й поверх» Миколу МОЦЯ, Анну та Валентину ШУЛЬГУ.

Шановні колеги своєю невтомною працею та вагомими досягненнями ви збагачуєте культурну скарбничку нашого Палацу, даруєте дітям щастя зустрічей з прекрасним, силою свого таланту розкриває в дітях їх найкращі якості, вчите вічним істинам добра і краси.

Прийміть щиру подяку за ті добрі думки й почуття, які ви своєю творчістю пробуджуєте у дітях, за те, що театр продовжує радувати і захоплювати майстерністю юнаків та дівчат, дивовижною атмосферою творчості.

Щиро бажаємо вам натхнення, щастя, добра і злагоди, взаєморозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого майбутнього. Зі святом!